PROGRAM:
1 dzień
Rano wyjazd, przejazd przez Elbląg, Ostródę, Olsztyn, Pojezierze Mazurskie, Suwalskie do Wilna. Zakwaterowanie.
Obiadokolacja. Wieczorny spacer z pilotem po wileńskiej starówce. Nocleg.
2 dzień
Śniadanie. Przejazd do Rygi. Spacer po ryskiej starówce. To urocze miasto nad Daugawą jest bogate w liczne zabytki: gotycką katedrę NMP, pomnik Rolanda, Ratusz, Małą i Wielką Gildią, Pałac Biskupów, kamienice secesyjne z ich głównym skupiskiem na ul. Alberta. Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień
Śniadanie. Przejazd do Tallina. Spacer po tallińskiej starówce – zwiedzający zobaczą m. in. gotycką katedrę NMP, mury obronne (baszty, machikuły, krenelaże, fosy), zabudowania klasztoru Dominikanów, gotyckie domy tallińskiej starówki w tym Ratusz Miejski. Obiadokolacja. Nocleg w Tallinie.
4 dzień
Śniadanie. Przejazd do St. Petersburga. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po St. Petersburgu (miasto nad Newą, o którym mówi piosenka, że kto je zobaczy natychmiast się nim zauroczy). Panorama miasta widoczna od strony nadbrzeżnych bulwarów Newy, bądź z pokładu rzecznego statku. Nocleg.
5 dzień
Śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem.Zwiedzanie miasta: Newski Prospekt, Pałace Senatu i Synodu, gmach Admiralicji, Pałac Zimowy, będący obecnie jednym z największych muzeów świata – Ermitaż. Przerwa fotograficzna nad brzegiem Newy przy latarniach morskich na Ostrowie Wasilewskim -bajeczny widok na Twierdzę Piotropawłowską z iglicą wieży Katedry Św. Św. Piotra i Pawła. Dalsze zwiedzanie miasta: Pomnik Piotra I, Kolumna Aleksandra I na Placu Zamkowym, Uniwersytet, kościół Św. Izaaka, Sobór Zbawiciela na Krwi, pomnik Puszkina, Pałac Smolny, petersburskie zwodzone mosty i wiele, wiele innych. Obiadokolacja. Nocleg.
6 dzień
Po śniadaniu c. d. zwiedzania – Carskie Sioło – „bursztynowa komnata”, zwana „ósmym cudem świata”. Dzieło to wykonane zostało częściowo w warsztatach gdańskich bursztynników. Peterhof – jedna z letnich rezydencji carów Rosji. Spacer po parku wśród licznych fontann, oranżerii, orientalnych letnich „samotni” – doskonały relaks po trudach poprzednich dni. Obiadokolacja. Nocleg.

W trakcie pobytu w St. Petersburgu istnieje okazja do skorzystania z dodatkowych atrakcji turystyczno – kulturalnych takich jak: przejazd statkiem po Newie, spektakl teatralny, balet, opera, filharmonia, wieczór kozacki.

7 dzień
Po śniadaniu wyjazd do Kowna. Obiadokolacja. Nocleg w Kownie.

8 dzień
Śniadanie. Zwiedzanie kownieńskiej starówki. Kowno znane jest z wielu ciekawych zabytków. Do najciekawszych z nich należą: ruiny Zamku Kowieńskiego, Archikatedra Św. Piotra i Pawła, ratusz miejski, kamieniczki na rynku. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną.

Możemy pomóc przy załatwieniu rosyjskiej wizy, uczestnicy muszą posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu.

Cena: od 2500 zł/os. (cena zależy od ilości uczestników, miejsca wyjazdu oraz standardu noclegu)

Cena zawiera:

  • 7 noclegów, wyżywienie – 7 śniadań, 7 obiadokolacji

  • pilota na całej trasie

  • ubezpieczenie KL, NNW i bagaż Signal Iduna

  • przewodników po Rydze, Tallinie i St. Petersburgu

  • wstęp do Ermitażu, Carskiego Sioła, Peterhofu

  • transport autokarem

Cena nie zawiera:

  • kosztu wizy rosyjskiej

  • rejsu po Newie, wieczoru kozackiego, wstępu do Katedry Izaacka i na teren Twierdzy Pietropawłowskiej

  • obiadu w 8 dniu