Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
MECHOWO, PUCK, HEL, ROZEWIE

MECHOWO, PUCK, HEL, ROZEWIE

Opis

Zajrzyj do grot, przywitaj się z fokami i wejdź na latarnię morską na krańcach Polski.

PLAN WYCIECZKI

Wycieczka rozpoczyna się od miejsca spotkania z grupą. Przejazd realizowany jest przez Rumię i Redę. Pierwszym punktem zwiedzania jest wieś Mechowo. Tam grupa zobaczy pomnik przyrody jakim są Groty Mechowskie czyli jaskinia. Znajduje się ona 9 km od Pucka. Dojście do jaskini jest oznakowane ponieważ prowadzi do niej szlak turystyczny. Jaskinia ma kilka wejść, prześwitów, korytarzy, nacieków oraz stalaktyty. Jest to niezwykle ciekawa lekcja geografii i krajoznawstwa. Zwiedzanie jaskini nie trwa długo, ale rozbudzi młodych podróżników do dalszej wycieczki ponieważ kolejnym punktem jest miasto Puck.

10 luty 1920 roku to bardzo istotna data dla dziejów Polski. Nasza ojczyzna odzyskała dostęp do Morza Bałtyckiego na mocy Traktatu Wersalskiego. To właśnie w Pucku miała miejsce uroczystość patriotyczna czyli zaślubiny Polski z Morzem Bałtyckim.

Kolejnym punktem jest Hel. Tam grupa odwiedzi fokarium, które wspiera ochronę fok szarych na obszarze Bałtyku południowego. Miejsce to istnieje od 1999 roku, a pierwszą foką, która potrzebowała pomocy ośrodka była foka Balbin. Placówka działa na rzecz ochrony przyrody oraz realizuje projekty edukacyjne. Na Helu zobaczymy również niezwykle ciekawe obiekty fortyfikacji. Wspomnieć w tym miejscu należy o walce ze Szwedami podczas potopu oraz obronę Helu podczas II wojny światowej. Znajdują się tam imponujących rozmiarów stanowiska kierowania ogniem, bunkry, stanowiska ogniowe.

Następnie zapraszamy do Rozewia gdzie stoi warta odwiedzenie latarnia morska. Z jej szczytu można podziwiać piękny widok na Morze Bałtyckie oraz Kaszuby północne. Co ciekawe, jest to latarnia z największym zasięgiem pośród polskich latarń. W środku znajduje się muzeum gdzie można zobaczyć jak wyglądał poprzedni reflektor latarni.

Powrót na miejsce zbiórki przez Lasy Piaśnickie – pomnik i groby pomordowanych Polaków z czasów II Wojny Światowej.

W cenie

Cena: od 65zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera: usługę przewodnika, bilety wstępu: fokarium, latarnia w Rozewiu, Groty Miechowskie,  Muzeum Obrony Wybrzeża, ubezpieczenie NNW, Turystyczby Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy.

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl