PROGRAM:

Przejazd do Dobrzycy do kompleksów ogrodowych: Hortulus Spectabilis oraz Hortulus Ogrody tematyczne. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczniemy od ogrodu Hortulus Spectabilis. Obecnie Ogrody zajmują powierzchnię 5 ha, a wśród nich zwiedzimy i zobaczymy: labirynt, kamienny krąg oraz dolmen, ogrody „4 pory roku” oraz „kalendarz celtycki”, angielskie rabaty bylinowe, rosarium z parterami bukszpanowymi oraz ogrody węzłowe i topiary bukszpanowe. Wejdziemy również na wieżę widokową, która jest przykładem architektury organicznej o wysokości 19,1m.

Następnie przejedziemy do ogrodu Hortulus Ogrody Tematyczne. Powierzchnia ogrodów to ponad 4 ha. Ogrody są podzielone tematycznie. Są wśród nich klasyczne, jak: japoński, francuski, śródziemnomorski, oraz te związane ze środowiskiem: ogród kamienny, skalny i wodny. Są też ogrody użytkowe, jak ziołowy, czy warzywny oraz ogrody barwy, zmysłu powonienia i dźwięku. Na terenie ogrodów znajdują się również grota, jaskinia, platforma widokowa oraz liczne elementy małej architektury: mosty, pergole, trejaże, fontanny, rzeźby.

Przejazd do Kołobrzegu – przerwa na obiad, zwiedzanie miasta oraz spacer po molo.

Po obiedzie zwiedzimy główny rynek tysiącletniego Kołobrzegu podczas którego przewodnik opowie i pokaże nam m.in. Bazylikę Konkatedralną pod wezwaniem NPM (jedną z niewielu budowli która przetrwała II wojnę światową, z wysoką na 72 metry wieżą) Ratusz, Basztę Prochową (jedyną pamiątkę po murach, które w średniowieczu otaczały Kołobrzeg). Przespacerujemy się również nadmorskim bulwarem przy którym położony jest Pomnik Zaślubin Polski z morzem oraz latarnia morska. Wieczorny powrót do Gdańska.

Cena: od 152 zł/os. (cena zależy od ilości uczestników, miejsca wyjazdu)

Cena zawiera: transport autokarem i koszty z nim związane, usługę pilota, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu do ogrodów w Dobrzycy, usługi przewodnika w Kołobrzegu.

Możliwość zorganizowania obiadu w cenie 25-30zł/os.