Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
PELPLIN, GNIEW, PIASECZNO, WIRTY

PELPLIN, GNIEW, PIASECZNO, WIRTY

Opis

Czego możesz dowiedzieć się w Kociewiu – szczypta historii i botaniki.

PLAN WYCIECZKI

Ten program wycieczki skupia się na regionie zwanym Kociewie na Pomorzu Gdańskim. Pierwsze wzmianki o tym terenie sięgają 1807 roku. Kociewiacy dzielili się na kilka grup etnicznych, a ich najbardziej charakterystyczną różnicą były odrębności w języku. Obecnie różnice językowe już niemal nie istnieją, ale sam region nie poszedł w zapomnienie. Z tego obszaru pochodzi sporo znanych osób, między innymi Wojciech Cejrowski, podróżnik, który często zachwalał Kociewie.

Na początku grupa odwiedzi Pelplin. Miasto znajduje się 60 km od Gdańska. Po raz pierwszy wspomniano o Pelplinie w 1274 r. a zatem od wielu pokoleń miejscowość ta stanowi bogactwo sztuki i kultury. Wiele ze sztuki gotyckiej grupa będzie mogła podziwiać podczas zwiedzania Muzeum Diecezjalnego (obecnie nieczynne), gdzie znajduje się jedyny w Polsce egzemplarz Biblii Gutenberga, czyli pierwszego Pisma Świętego wydanego drukiem.

Następnym miejscem, które robi ogromne wrażenie na turystach jest Bazylika Katedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Liczy kilkaset lat i może pochwalić się najwyższym drewnianym ołtarzem w Polsce i drugim co do wielkości w Europie! Ołtarz ten naprawdę robi wielkie wrażenie.

Kolejnym punktem zwiedzania jest Gniew. Od Gdańska to jedynie 75 km. Już 2500 lat przed naszą erą zanotowano ślady osadnictwa na tym terenie. Następnie od X wieku panowali tam Polanie. Zapraszamy do zwiedzania zamku krzyżackiego z końca XIII wieku. W sierpniu jest możliwość wzięcia udziału w inscenizacji bitwy pod Gniewem.

Kolejnym miejscem, do którego zapraszamy jest Piaseczno czyli wieś oddalona od Gniewu o około 6 km. To wyjątkowe miejsce jest punktem pielgrzymkowym ponieważ około 1380 r. doszło tu do licznych objawień. Grupa odwiedzi tam Sanktuarium Maryjne oraz cudowne źródełko gdzie doszło niegdyś do uzdrowienia, a jego woda ma moc leczniczą.

Ostatnim przystankiem jest osada leśna Wirty oddalona od Piaseczna o 42 km. Jest tam ogród dendrologiczny czyli ogród, w którym prowadzone są badania nad różnymi gatunkami drzew i krzewów. Spotkamy tam bogatą kolekcję roślinności dzięki czemu jest to idealne miejsce na lekcję botaniki.

Powrót na miejsce zbiórki.

W cenie

Cena wycieczki: od 75zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera: usługę przewodnika, bilety wstępu wraz z przewodnikiem: Muzeum Diecezjalne i Katedra, zamek w Gniewie, arboretum w Wirtach, ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy.

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl