Dlaczego giną zwierzęta i rośliny w Bałtyku? – poznaj ekologię naszego morza.

Półwysep Helski, a właściwie Mierzeja Helska to miejsce, które jest zwane początkiem Polski. Mierzeja ma długość 34 km i powstała na skutek prądu morskiego niosącego piasek z dna. Cały Półwysep należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wzdłuż Helu są ciekawe miejscowości, które są często wybierane do uprawiania sportów wodnych, wycieczek rowerowych bądź wygrzewania się na plaży. Półwysep jest jednym z ulubionych kierunków turystycznych wybieranych przez Polaków. Dla nas, jest to miejsce, do którego często powracamy i promujemy jako wycieczkę dla młodzieży.

PROGRAM:

Na początku zapraszamy na zajęcia edukacyjne podczas których młodzież pozna ekologiczne problemy Morza Bałtyckiego, przyczyny degradacji gatunków flory i fauny oraz wpływ człowieka na zasoby środowiska Bałtyku (9:30 – 14:00 wykłady oraz zajęcia w terenie).

Oczywiście będąc na Helu należy odwiedzić fokarium. Ten punkt programu, który jest uwielbiany przez młodych turystów. Fokarium jest częścią placówki Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego i składa się z kilku basenów oraz budynku dydaktyczno-laboratyjnego. Stanowi zabezpieczenie dla gatunku foki szarej oraz spełnia wiele zadań dla badań i szerzenia wiedzy na temat ekosystemu.

Następnym punktem wycieczki jest Checz Kaszubska czyli muzeum, które jest poświęcone kulturze kaszubskiej. Warto zobaczyć tam diabelskie skrzypce – czyli najbardziej znany instrument ludowy. Ponadto jest to źródło wiedzy jak wyglądało kiedyś rzemiosło, stroje, budynki czy meble Kaszubów. Następnie po spiralnych schodach grupa wejdzie na latarnię morską, z której widok na Morze Bałtyckie zapiera dech w piersiach. Na koniec wejdziemy na plażę, a dokładnie na Cypel Helski, czyli skrawek piasku, który naprawdę możemy nazwać początkiem Polski.

Cena wycieczki: od 29zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera:  usługę pilota – przewodnika, zajęcia edukacyjne w Helu,  ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)