Dlaczego giną zwierzęta i rośliny w Bałtyku? – poznaj ekologię naszego morza.

Półwysep Helski, a właściwie Mierzeja Helska to miejsce, które jest zwane początkiem Polski. Mierzeja ma długość 34 km i powstała na skutek prądu morskiego niosącego piasek z dna. Cały Półwysep należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wzdłuż Helu położone są popularne miejscowości, które są często wybierane do uprawiania sportów wodnych, wycieczek rowerowych bądź wygrzewania się na plaży. Półwysep jest jednym z ulubionych kierunków turystycznych wybieranych przez Polaków. Dla nas, jest to miejsce, do którego często powracamy i promujemy jako wycieczkę dla młodzieży.

PLAN WYCIECZKI

Na początku zapraszamy na zajęcia edukacyjne podczas których młodzież pozna ekologiczne problemy Morza Bałtyckiego, przyczyny degradacji gatunków flory i fauny oraz wpływ człowieka na zasoby środowiska Bałtyku (9:30 – 14:00 wykłady oraz zajęcia w terenie).

Oczywiście będąc na Helu należy odwiedzić fokarium. Ten punkt programu, który jest uwielbiany przez młodych turystów. Fokarium jest częścią placówki Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego i składa się z kilku basenów oraz budynku dydaktyczno-laboratyjnego. Stanowi zabezpieczenie dla gatunku foki szarej oraz spełnia wiele zadań dla badań i szerzenia wiedzy na temat ekosystemu.

Następnym punktem wycieczki jest Checz Kaszubska czyli muzeum, które jest poświęcone kulturze kaszubskiej. Warto zobaczyć tam diabelskie skrzypce – czyli najbardziej znany instrument ludowy. Ponadto jest to źródło wiedzy jak wyglądało kiedyś rzemiosło, stroje, budynki czy meble Kaszubów. Następnie po spiralnych schodach grupa wejdzie na latarnię morską, z której widok na Morze Bałtyckie zapiera dech w piersiach. Na koniec wejdziemy na plażę, a dokładnie na Cypel Helski, czyli skrawek piasku, który naprawdę możemy nazwać początkiem Polski.

Cena wycieczki: od 55zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera:  usługę pilota – przewodnika, zajęcia edukacyjne w Helu,  ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)