Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
REJS Z PRZEWODNIKIEM! MOTŁAWA – WESTERPLATTE 30 MINUT

REJS Z PRZEWODNIKIEM! MOTŁAWA – WESTERPLATTE 30 MINUT

Opis

Serdecznie zapraszamy na zwiedzanie Gdańska z nieco innej perspektywy. Będąc na łódce można w idealny sposób poznać miasto, zrobić przepiękne zdjęcia, a przy tym dobrze się bawić pokonując fale rzeki Motławy. Jest to świetne połączenie zwiedzania miasta z poznaniem wodnych tras Gdańska.

Rejs z Gdańska na Westerplatte to półgodzinna przejażdżka łódką typu RIB. Jest to pontonowa motorówka ze sztywnym dnem. Jej przeznaczenie jest szerokie. Służy między innymi jako łódź wojskowa, policyjna, dla straży granicznej, pożarnej, WOPR-u oraz w celach rekreacyjnych.

Rejs rozpoczyna się przy Gdańskiej Marinie (vis a vis Hotelu Gdańsk), czyli w sercu miasta. Podczas podróży uczestnikom towarzyszy przewodnik, który opowie o historii Gdańska. Na początku mijamy Główne Miasto. Po lewej stronie znajduje się Długie Pobrzeże z Żurawiem. Śmiało można stwierdzić, że jest to symbol Gdańska rozpoznawalny na całym świecie.

Następnie przepływamy pod mostem zwodzonym i grupa dociera do skrzyżowania rzeki Motławy z Martwą Wisłą. Od tego momentu, widoki stają się bardziej industrialne, ale równie interesujące. Po prawej stronie znajduje się Gdański Terminal Masowy, który specjalizuje się w przeładunku masowych towarów rolnych. W dalszej części widać Nabrzeże Przemysłowe. Jest to świetna okazja do podziwiania z bliskiej odległości statków przemysłowych i specjalnego przeznaczenia.

Kolejnym ważnym punktem trasy jest Twierdza Wisłoujście. Służyła ona do kontroli statków kupieckich, ich ochrony oraz nawigacji latarniami. Co ciekawe, stanowi jedno z największych w województwie pomorskim zimowisk nietoperzy. Twierdza należy do obszaru Natura 2000. Rejs kończy się na Westerplatte, przy ujściu Martwej Wisły do Zatoki Gdańskiej.

W cenie

Usługa przewodnika w języku polskim. Grupa minimum 6 osób aby odbył się rejs.

55 zł jest ceną za osobę.

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl