W światowej stolicy krzemienia pasiastego.

PROGRAM :

Przejazd do Sandomierza. Wejście na szczyt Bramy Opatowskiej, Rynek, Ratusz, podziemna trasa (dla tych co nie boją się ciemności), Zamek Królewski*, spacer wąwozem Świętej Jadwigi. Na zakończenie wycieczki udamy się na rejs statkiem po Wiśle, podczas którego ujrzymy zachodnią i wschodnią część miasta oraz Góry Pieprzowe.

*Możliwość zamówienia lekcji edukacyjnej na wybrany temat w cenie 8zł/os.:

1) Historia zamku sandomierskiego – Zajęcia poświęcone genezie i historii zamku królewskiego w Sandomierzu z omówieniem typologii zamków i ich funkcji na przestrzeni wieków.
2) Gdy San domierzał do Wisły Historia Królewskiego Miasta Sandomierza – geneza i historia grodu, wpływ warunków naturalnych, formy budowli obronnych, życie codzienne mieszkańców, funkcje i charakterystyka średniowiecznego miasta.
3)Warsztat pracy archeologa – Lekcja na temat pracy archeologa i charakterystyki poszczególnych etapów badań archeologicznych oraz zarys archeologii Sandomierszczyzny.
4
Na obiedzie u królaLekcja na temat dworskich i szlacheckich obyczajów związanych z ucztami i zwyczajami przy stole. 
5
)Starodruki, czyli niezwykła historia książki – Zajęcia dotyczące historii i znaczenia książki w kulturze, a także początki pisma, zmiany i rozwój materiałów rękopiśmiennych oraz technika powielania książek. 
6
)Krzemień pasiasty – Klejnot Sandomierszczyzny Lekcja poświęcona wykorzystywaniu krzemienia pasiastego przez człowieka od pradziejów po współczesność.

Cena: od 51zł/os(cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera: usługę przewodnika – Sandomierz, ubezpieczenie NNW, bilety wstępu: rejs statkiem, podziemia, Brama Opatowska.

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy