Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
SANDOMIERZ – KRÓLEWSKIE MIASTO DLA NAJMŁODSZYCH

SANDOMIERZ – KRÓLEWSKIE MIASTO DLA NAJMŁODSZYCH

Opis

W światowej stolicy krzemienia pasiastego.

PROGRAM :

Serdecznie zapraszamy na wycieczkę na południe Polski, do województwa świętokrzyskiego, do miasta Sandomierz. Miejscowość leży nad Wisłą na siedmiu wzgórzach. Szczególnie przez starszych mieszkańców  nazywana jest „Małym Rzymem” ponieważ leży na siedmiu wzgórzach, a pod miastem są piwnice i lochy co przypomina rzymskie katakumby. Dla wielu, Sandomierz to miejsce nagrywania rozpoznawalnego serialu „Ojciec Mateusz”.

Na początku grupa wejdzie na szczyt Bramy Opatowskiej. Z jej szczytu rozpościera się piękna panorama miasta. Jej budowa trwała w okresie od XIV do XVI w. i stanowi przykład jednej z najlepiej zachowanych bram w Polsce. Kolejnym punktem jest rynek, który jest w centrum starówki. Rynek jest pochyły i różnica wysokości wynosi do 15 m. Następnie oczom turystów ukaże się ratusz w gotyckim stylu. Obok znajduje się miejska studnia, którą możliwe, że kojarzycie z „Ojca Mateusza” ponieważ często pojawia się na kadrach serialu. Proponujemy także zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej, które potrwa ok 45 min. Jest to trasa o długości 470 m, o różnej głębokości dochodzącej do 12 m pod poziomem rynku. Stanowi połączenie podziemnych piwnic, lochów i kupieckich składów. Na temat tych podziemi krążą liczne legendy. Podziemia te stanowiły często dla mieszkańców schronienie, ale były też udziałem katastrof. Obecnie trasa ta jawi się jako osobne, podziemne miasto.

Następny punkt zwiedzania to Zamek Królewski*, w którym znajduje się Muzeum Okręgowe. Z zewnątrz robi ogromne wrażenie ponieważ wzniesiony jest na skarpie wiślanej co nadaje mu dostojności. Od momentu zniszczenia zamku przez Szwedów, nie jest on już siedzibą królów. W środku można zobaczyć wystawy biżuterii, malarstwa, a także srebra europejskie i Salę Rycerską. Kolejnym ciekawym miejscem jest Wąwóz Świętej Królowej Jadwigi. Tam, grupa uda się na spacer. Podobno królowa Jadwiga często spacerowa w tym miejscu dlatego taka nazwa wąwozu.

 

*Możliwość zamówienia lekcji edukacyjnej na wybrany temat w cenie 8zł/osobę:

  1. Historia zamku sandomierskiego – Zajęcia poświęcone genezie i historii Zamku Królewskiego w Sandomierzu z omówieniem typologii zamków i ich funkcji na przestrzeni wieków.
  2. Gdy San domierzał do Wisły – Historia Królewskiego Miasta Sandomierza – geneza i historia grodu, wpływ warunków naturalnych, formy budowli obronnych, życie codzienne mieszkańców, funkcje i charakterystyka średniowiecznego miasta.
  3. Warsztat pracy archeologa Lekcja na temat pracy archeologa i charakterystyki poszczególnych etapów badań archeologicznych oraz zarys archeologii Sandomierszczyzny.
  4. Na obiedzie u króla– Lekcja na temat dworskich i szlacheckich obyczajów związanych z ucztami i zwyczajami przy stole.
  5. Starodruki, czyli niezwykła historia książki – Zajęcia dotyczące historii i znaczenia książki w kulturze, a także początki pisma, zmiany i rozwój materiałów rękopiśmiennych oraz technika powielania książek.
  6. Krzemień pasiasty – Klejnot Sandomierszczyzny – Lekcja poświęcona wykorzystywaniu krzemienia pasiastego przez człowieka od pradziejów po współczesność.

W cenie

Cena: od 60zł/os(cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera: usługę przewodnika – Sandomierz, ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy, bilety wstępu: podziemia, Brama Opatowska.

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl