Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
SPACERY PO TRÓJMIEŚCIE – ZWIEDZANIE TEMATYCZNE (historia, przyroda, sport)

SPACERY PO TRÓJMIEŚCIE – ZWIEDZANIE TEMATYCZNE (historia, przyroda, sport)

Opis

1. Z legendami o gdańskich zabytkach przez Drogę Królewską.

Spacerujemy Drogą Królewską poznając legendy związane z gdańskimi zabytkami. Rozpoczynamy od wizyty u Diabła stojącego pod Bramą Wyżynną, idziemy przez Złotą Bramę, ul. Długą (Dom Uphagena, Ratusz Głównomiejski), Długi Targ (Dwór Artusa), Długie Pobrzeże (Żuraw), ul. Mariacką, Kościół Mariacki.

2. Koncert organowy w Katedrze Oliwskiej i spacer po parku.
Spacerujemy po Katedrze Oliwskiej i parku. Wysłuchamy koncertu na zabytkowych organach z ruchomymi figurkami, poznamy historię kościoła. W Parku Oliwskim obejrzymy rzadkie gatunki drzew, wejdziemy do Palmiarni by podziwiać tropikalne rośliny. Ta wycieczka to doskonała lekcja historii i przyrody.

3. Spacerkiem po Oliwie.
Zwiedzamy Kuźnię Wodną (zabytek techniki w skali europejskiej – pokaz kucia kowalstwa artystycznego) oraz podziwiamy piękno dzielnicy Oliwy ze Wzgórza „Pachołek”.
Z podkówką na szczęście.
W Kuźni Wodnej – zabytku techniki w skali europejskiej, obejrzymy pokaz kowalstwa użytkowego i artystycznego wykonywanego starymi narzędziami. Tutaj możemy zapewnić sobie szczęście na przyszłość kupując podkówkę. Pełni wrażeń szybko zdobędziemy wzgórze  Pachołek, a z wieży widokowej podziwiać będziemy urodę dzielnicy Oliwy i nie tylko…

4. Lekcja przyrody w Oliwskim ZOO.
„Od zwierząt można się wiele nauczyć”.
Oliwski Ogród Zoologiczny znajduje się w obrębie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W ZOO przywitają nas dobrym humorem foki, małpki zaprezentują zabawne akrobacje, lwy pokażą swe dostojeństwo, a słonie z podniesioną trąbą dodadzą szczyptę szczęścia. Zobaczymy wiele innych egzotycznych zwierząt i ptaków, poznamy ich zwyczaje, podpatrzymy co najchętniej jedzą.

5. Z radością przez Dolinę Radości (Spacer Wzgórzami Trójmiasta).
Wędrujemy szlakiem turystycznym przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Lekcję geografii połączymy z wypoczynkiem przy ognisku, a apetyt zaspokoimy pieczonymi i pachnącymi dymem kiełbaskami.

6. Garbaty Gdańsk.
(Biskupia Górka i Grodzisko – zwiedzanie podziemnych kazamatów, punkt widokowy na Gradowej Górze, pokazy walk rycerskich, przerwa na zupę rycerską).
Przechodzimy przez Biskupią Górkę, mijamy Wysokie i Niskie Czoło Kurkowe, zwiedzamy podziemne kazamaty. Podziwiamy widoki z Gradowej Góry. Możemy obejrzeć pokaz walk rycerskich i nabrać sił na kolejną wycieczkę przy zupie rycerskiej gotowanej wg staropolskiej receptury.

7. Wyspa Sobieszewska –  „I Ty możesz zostać ornitologiem”.
Krótka lekcja w Instytucie Ornitologicznym (życie ptactwa Wybrzeża Bałtyckiego), spacer przez Rezerwat „Ptasi Raj”  Kamienną Groblą.Wschodni brzeg Wisły Śmiałej, zwany Górkami Wschodnimi jest krainą wielu gatunków ptactwa. W Instytucie Ornitologicznym poznamy życie ptaków, a ich obyczaje podpatrzymy w „Ptasim Raju”. Zaskoczy nas spacer kamienną groblą podczas którego, przeżyjemy chwile pełne emocji.

8. Bramy i Baszty Grodu nad Motławą.
Przeżyj niepowtarzalną lekcję historii w powiązaniu z architekturą.
Powitamy Cię przy Bramie Wyżynnej, gdzie Gdańszczanie witali przybywających do grodu znamienitych gości. Przechodząc przez kolejne bramy poznasz cele i zadania jakie miały spełniać, legendy z nimi związane, a nawet zdradzimy Wam tajniki ich  architektury.

9. Dolne Miasto – śluzy wodne, bastiony.   
Poznajemy fortyfikacje obronne Gdańska.
Spotykamy się przed Muzeum Narodowym, idziemy do Baszty Białej i jedynej, używanej współcześnie XVII w. bramy – Bramy Nizinnej, obejrzymy kamienne „Dziewice’’, będziemy oglądać renesansowe umocnienia i podziwiać widoki Żuław Wiślanych, Biskupiej Górki i panoramy Gdańska.

10. Statkiem po Porcie Gdańskim  (Brama Zielona – Twierdza Wisłoujście – Westerplatte).
Odpocznij z nami płynąc statkiem po Porcie Gdańskim. Podczas rejsu poznasz historię renesansowej Bramy Zielonej będącej oknem na świat gdańskich patrycjuszy. Obejrzysz Twierdzę w Wisłoujściu  strzegącej ongiś wejścia do portu gdańskiego. Odwiedzisz mały półwysep Westerplatte, na który padły pierwsze pociski rozpoczynające  II wojnę światową.

11. Gotyk w Gdańsku.
„Z architekturą za pan brat”
Wycieczkę rozpoczniemy od Kościoła Mariackiego, obejrzymy Ratusz, Katownię i Wieżę Więzienną. Poznamy historię bram Długiego Pobrzeża, murów obronnych i Wielkiego Młyna, który zaopatrywał w chleb średniowieczny Gdańsk.

12. Malarstwo w Gdańskich Muzeach i Galeriach.
Coś dla ducha…
W Muzeum Narodowym dowiesz się co wspólnego ma „Piotr z Gdańska” z „Sądem Ostatecznym” Hansa Memlinga.
W Ratuszu Głównego Miasta zafascynuje Cię „Apoteoza Gdańska” Izaaka van den Blocka, a w Dworze Artusa obejrzysz odtworzony komputerowo „Sąd Ostateczny” A. Möllera.

13. Port Wojenny w Gdyni.
Zwiedzając gdyński port wojenny poznamy jego historię, dowiemy się co zawierał i czego dotyczył rozkaz „Pelikan”. Obejrzymy między innymi okręty podwodne, niszczyciele i dowiemy się czemu służą i jaką rolę pełnią statki logistyczne.

14. Gdynia (Kamienna Góra – widok na port gdyński, zwiedzanie miasta i portu, zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego). Spacerkiem po „mieście z morza …”
Z Kamiennej Góry obejrzymy port gdyński i panoramę miasta. Przejdziemy Bulwarem Nadmorskim do Skweru Kościuszki i Mola Południowego, a ciekawostki fauny i flory poznamy w Akwarium Gdyńskim. Podczas rejsu po porcie zobaczymy Kapitanat i budynek byłego Dworca Morskiego.

15. Sopot (Molo – Monte Cassino – Opera Leśna). Spacerkiem po letniej stolicy Polski
Przejdziemy  się po jednym z najsłynniejszych kurortów przedwojennej Polski, ulicą Bohaterów Monte Cassino dojdziecie  do najdłuższego drewnianego Mola, z którego rozciąga się wspaniały widok na Zatokę Gdańską, Klif w Orłowie i Gdańsk,  a w Operze Leśnej poczujecie się jak największe gwiazdy muzyki.

16. Gdański Grudzień 1970.
Wydarzenia grudniowe z 1970 roku były ogromną tragedią dla ludzi pracy wybrzeża. Stały się jednak początkiem zmian, jakie doprowadziły kraj do wolności i pełnej niepodległości.

Nasz przewodnik poprowadzi Państwa i omówi te miejsca w mieście, które przypomną nam wydarzenia tamtych dni.

Wędrówkę zaczniemy od Pomnika Poległych Stoczniowców i historycznej bramy stoczni. Następnie przejdziemy do kościoła św. Brygidy – sanktuarium ludzi pracy. Zatrzymamy się też na moment przed pomnikiem Jana III Sobieskiego niedaleko placu Dariusza Kobzdeja – nazwanego tak dla uczczenia przedwcześnie zmarłego działacza opozycji. Na koniec udamy się do Kościoła Mariackiego, gdzie najczęściej kończyły się marsze przeciwników komunistycznego reżimu.

17. Spacer po Gdańsku śladami Güntera Grassa i bohaterów jego powieści.
I. Istnieje wiele miejsc w Gdańsku, które związane są z bytnością w nim autora „ Blaszanego bębenka ”. Spacer proponujemy od Gdańska – Wrzeszcza; matecznika pisarza.

II. Następnie udajemy się na gdańską starówkę. Tutaj zaglądamy do wielu miejsc, które posłużyły za tło do scen znanych nam z niemal wszystkich książek noblisty; w tym ostatniej, najbardziej chyba kontrowersyjnej „Przy obieraniu cebuli”/ „Beim Häuten der Zwibel”.

III. Na koniec naszej nostalgicznej wędrówki proponujemy wyjazd do uroczego kurortu Brzeźno/ Brösen. Także i w tych miejscach natrafiamy na znajome postaci z kart grassowskich  powieści.

Serdecznie zapraszamy na ten spacer – spektakl; w którym towarzyszyć nam będzie sam GINTER GRASS– gdańszczanin, noblista, żołnierz, polityk, pisarz, poeta, rzeźbiarz, grafik….Geniusz?

18. Zwiedzanie stadionu PGE Arena w Gdańsku
Na tym stadionie odbyły się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej UEFA EURO 2012. Już z daleka widoczna jest bryła stadionu zbudowana z płytek w złotym kolorze do złudzenia przypominająca bursztynowy pierścień.
Zwiedzanie stadionu obejmuje nie tylko miejsca ogólnodostępne, ale także takie, do których przeciętny kibib nie ma wstępu. Nasi Goście zobaczą m.in. szatnie sportowców, loże dla VIP-ów i miejsca biznesowe i niemalże dorknąc je „własnoręcznie”.
Wycieczka na stadion stanowi wielki przeżycie nie tylko dla fanów „kopanej”, ale także dla tych którzy na co dzień nie śledzą piłkarskich zmagań.
Serdecznie zapraszamy do zwiedzenia stadionu PGE Arena w Gdańsku.

W cenie

Cena: od 10 zł/os. (cena zależy od ilości osób oraz wybranego programu spaceru lub rejsu po Motławie)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl