Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
Szlakiem gdańskich piw – wizyta w lokalnych browarach

Szlakiem gdańskich piw – wizyta w lokalnych browarach

Opis

Wycieczkę rozpoczniemy przy Dworcu PKP Gdańsk Gł. Omawiając krótko historię miasta przejdziemy do pierwszego browaru. Jest to miejsce  w którym piwowarzy pragną wskrzesić piwo Jopen, które było gdańskim specjałem produkowany co najmniej od 1449 roku. Warzył je sam znany gdański astronom – Jan Heweliusz. Browar ten posiada różne gatunki piwa: Pils, Monachijskie, Starogdańskie, Ciemne, Pszeniczne, Witiber itd. W ramach degustacji czekają na nas 4 rodzaje piwa po 150 ml z deską zakąsek. Dowiemy się również paru rzeczy na temat warzenia piwa i zwiedzimy browar.

Następnie udamy się w kierunku Traktu Królewskiego i przejdziemy się tam gdzie dawniej chadzali polscy królowie (Brama Wyżynna, Brama Złota, kamieniczki na ul. Długiej, Ratusz, fontanna Neptuna, Zielona Brama). Przejdziemy  na ul. Piwną, gdzie będzie nas czekała kolejna degustacja. Tym razem spróbujemy 3 rodzajów piw po 400 ml. Serwuje się tu piwa wyłączenie produkowane na miejscu, świeże, niefiltrowane, niepasteryzowane, serwowane prosto z tanków. Poznamy również kilka piwnych ciekawostek związanych z tutejszą produkcją złocistego trunku.

Na sam koniec udamy się Zielonym Mostem (marina, Wyspa Spichrzów) do ostatniego browaru.  W tym miejscu będzie na nas czekać porcja 3 gatunków piw po 125ml. Warzone tam są gdańskie piwa: Złoto Browarni, Starogdańskie oraz Pszeniczne. Wszystkie gatunki piwa są naturalne i bez konserwantów. Podczas degustacji odbędzie się krótkie seminarium. Na tym zakończymy naszą wycieczkę, jednak spragnieni gdańskich smaków mogą ją oczywiście kontynuować. 🙂

W cenie

Cena: od 167 zł/os. (kalkulacja na 10 osób)

Cena zawiera: usługi przewodnika w Gdańsku, degustacja piwa warzonego w lokalnych browarach (3x125ml, 3x400ml, 4x150ml) wraz z prelekcją/seminarium

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl