Upiecz toruńskiego piernika i cofnij się w czasy prehistoryczne.

PROGRAM:

Wycieczkę można podzielić na dwie części: zwiedzanie miasta Torunia oraz odwiedziny parku dinozaurów JuraPark Solec. Oba miejsca znajdują się w województwie kujawsko – pomorskim, w odległości od siebie ok. 33 km.

Na początku proponujemy przejazd do Torunia. Miasto zwiedzamy z przewodnikiem. Toruń to miasto Mikołaja Kopernika, Tony Halika, Zbigniewa Herberta oraz pierników. Zwiedzanie zaczniemy od starówki. Grupa dowie się najważniejszych informacji o historii i zabytkach miasta. Nie zabraknie też legend. Aby bliżej poznać przeszłość najbardziej znanego przysmaku Torunia, zapraszamy do Muzeum Piernika. Przy pomocy oryginalnych form można tam ukształtować z ciasta własne pierniki i zabrać je później do domu. Po odwiedzinach w muzeum przewidziany jest czas wolny.

Następną część dnia spędzimy w Parku Jurajskim. Powstał on w 2008 roku w Solcu Kujawskim. Zajmuje ponad 12 hektarów i jest to jeden z największych tego typu parków w Europie. Park zwiedza się z przewodnikiem z możliwością zamówienia lekcji muzealnej. W parku znajduje się ponad 100 modeli naturalnej wielkości gadów z epoki mezozoiku, a większość z nich to dinozaury. Park jest otoczony drzewami co nadaje temu miejscu autentyczności i robi imponujące wrażenie. Na terenie znajdują się także inne atrakcje: Muzeum Ziemi, Park Owadów, Park Rozrywki oraz Kino Emocji Cinema 5D.

Powrót od domu w godzinach wieczornych

Cena wycieczki: od 85zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera: usługę pilota, przewodników w Toruniu i Parku Jurajskim, ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy, bilety wstępu do Muzeum Piernika oraz Parku Jurajskiego

Cena nie zawiera: transportu*
*możliwość zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review