Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
TORUŃ – STOLICA PIERNIKA

TORUŃ – STOLICA PIERNIKA

Opis

Upiecz toruńskiego piernika i dowiedz się jak z bliska wygląda Księżyc.

PLAN WYCIECZKI

Toruń to miasto w województwie kujawsko-pomorskim, położone nad rzekami Wisłą i Drwęcą. Jest jednym z najstarszych miast w Polsce ponieważ prawa miejskie uzyskał już w 1232 roku. W okresie Królestwa Polskiego był także jednym z najbogatszych i największych miast w kraju. Obecnie jest miastem turystycznym o znaczeniu kulturowym i międzynarodowym. Odbywa się tu wiele imprez artystycznych i związanych ze sportem.

Po przyjeździe do miasta, zapraszamy grupę na seans do planetarium. Jest to miejsce warte odwiedzenia i stanowi świetną okazją dla młodzieży aby odbyć lekcję astronomii. Pokaz wyjaśni dlaczego w nocy jest ciemno i czy niebo może być czerwone. Nie da się uniknąć w tym miejscu również lekcji geografii ponieważ można się dowiedzieć dlaczego istnieją cztery pory roku oraz z czego wynika podział na dzień i noc.

Następnie przewodnik zabierze grupę na krótki spacer po  zabytkowym Toruniu. Centrum miasta stanowi Rynek Staromiejski. Ku pamięci Mikołaja Kopernika, wybitnego mieszkańca miasta, ustawiono jego pomnik. Sławny astronom, który „wstrzymał Słońce i ruszył Ziemię” urodził się w Toruniu w 1473 roku. Pamięć o nim jest w Toruniu wręcz wszechobecna.

Na rynku warto również zwrócić uwagę na Piernikową Aleję Gwiazd. Odlewy z imionami i nazwiskami wybitnych osób związanych z Toruniem są w kształcie piernika – katarzynki. Znane wypieki wywodzą się właśnie z Torunia i są wyrabiane od około 700 lat! Według legendy, Katarzynka to córka młynarza, która miała przygotować smakołyk dla króla. Pszczoły podsunęły jej pomysł dodania miodu do chleba. Król zachwycił się przysmakiem i zaczął wychwalać toruńskie pierniki w całej Europie. Z tego powodu uważamy, że koniecznym punktem zwiedzania jest wizyta w Muzeum Piernika. Przy pomocy oryginalnych form można tam ukształtować z ciasta własne pierniki i zabrać je później do domu.

Na koniec przewodnik zaprowadzi grupę do baszty miejskiej, która nazywa się Krzywa Wieża. Odchylenie od pionu wynosi 1, 46 m. Z wieżą związane są różne legendy. Stanowiła inspirację dla wielu artystów między innymi Fryderyka Chopina. W jej wnętrzu można sprawdzić swój zmysł równowagi.

Czas wolny na zakup pierników i powrót do domu w godzinach popołudniowych.

W cenie

Cena wycieczki: od 95zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera:  usługę pilota – przewodnika, bilety wstępu: Planetarium, Muzeum Piernika, ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl