WDZYDZE KISZEWSKIE – WIEŚ KASZUBSKA

WDZYDZE KISZEWSKIE – WIEŚ KASZUBSKA

Opis

Poznaj wieś kaszubską i zwyczaje dawnych mieszkańców Pomorza.  

PLAN WYCIECZKI

Wyjazd na Kaszuby, a dokładnie do turystycznej miejscowości Wdzydze Kiszewskie. Miejscowość leży nad jeziorem Gołuń, które jest atrakcyjnym miejscem dla plażowiczów, ale również wszystkich, którzy lubią sporty wodne. Blisko mariny znajduje się wieża widokowa, z której kaszubska panorama zapiera dech w piersiach. Wdzydze słyną także z najstarszego w Polsce skansenu, do którego zapraszamy.

Skansen – Kaszubski Park Etnograficzny został założony w 1906 roku przez państwa Gulkowskich. Jest to obszar 22 hektarów gdzie znajdziemy bardzo dużo eksponatów z XVII – XX wieku. Skansen składa się z chałup, dworu, szkoły, kuźni, karczmy, wiatraka, kościoła. Wnętrza budynków gospodarczych i rzemieślniczych przedstawiają realia epok z przeszłości. Jest to prawdziwe miejsce, w którym można poczuć jak gdyby czas się cofnął.

Grupa weźmie udział w lekcji w trakcie której będzie można pograć na kaszubskich instrumentach obrzędowych.

W cenie

Cena wycieczki: od 59 zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera:  usługę przewodnika, bilety wstępu: skansen we Wdzydzach, ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl