Często bywa tak, że dzieci szybko nudzą się samym zwiedzaniem miasta. Może warto urozmaicić wycieczkę szkolną o dodatkowe atrakcje. Dzięki temu, młodzież będzie z entuzjazmem wspominać wyjazd!

OGNISKO Z KIEŁBASKAMI
Zamiast obiadem w restauracji wycieczkę można zakończyć ogniskiem z kiełbaskami w pobliżu lasu.

WIZYTA NA FERMIE STRUSI AFRYKAŃSKICH
Dowiecie się wielu ciekawostek o strusiach afrykańskich. Na przykład, dla ilu osób można zrobić jajecznicę z jednego strusiego jaja. Chętni mogą spróbować dosiąść wielbłąda.

ZAJĘCIA PRZYRODNICZE Z ORNITOLOGAMI
Poznacie ptaki polskiego pomorza oraz ich „mieszkania”. Dowiecie się czym ptaki najlepiej karmić zimą i jak prawidłowo zbudować domek lęgowy dla małych latających przyjaciół.

WIZYTA U FOCZEJ RODZINKI Z LEKCJĄ PRZYRODY Z ICHTIOLOGAMI
Z bliska zobaczycie jak inteligentnymi ssakami są foki zamieszkujące nasz Bałtyk, poznacie również historię bałtyckiego morświna i ryb, które na co dzień trafiają na Wasze talerze.

GARNCARSTWO NA KASZUBACH (ale nie tylko na Kaszubach)
Wizyta w warsztacie kaszubskim, gdzie zobaczycie jak wyrabia się garnki z gliny. Może sami coś ulepicie? Zapraszamy do wspólnej zabawy!

DZIEŃ NA KASZUBSKIEJ WSI
Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie poznacie mieszkające w nim zwierzaki, przejedziecie się wozem drabiniastym, nauczycie się kaszubskiego abecadła lub zrobicie zabawki z siana.

W INDIAŃSKIEJ WIOSCE
Przejazd do Wioski Indiańskiej. Na miejscu czeka na Was wiele atrakcji: gry i zabawy indiańskie, poznawanie zwyczajów, nadawanie barw wojennych, a przy ognisku wódz nada Wam imiona.

SZKOŁA PRZETRWANIA (SURVIVAL)
Przejazd na miejsce zbiórki. W naszym obozie czeka na Was wspinaczka po sztucznej ścianie, tor przeszkód i zjazdy na linie, a po ciężkiej pracy ognisko z kiełbaskami i bigosem oraz niespodzianką.

GRA MIEJSKA
Zabawa polega na zwiedzaniu, które połączone jest z konkursem na orientację. Uczestnicy będą poszukiwać zabytków za pomocą mapy i kompasu. Przewodnik na wesoło będzie opowiadać o miejscach, które grupa będzie mijać po drodze. Zabawa ułatwia przyswajanie wiedzy historycznej. Po dotarciu do określonego celu i wykonaniu zadań specjalnych nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród.

KINO 5D lub 7D
Ekstremalne przeżycia w wygodnym fotelu. Na własnej skórze poczujecie czym jest przeprawa przez wezbraną rzekę. Poczujecie zapach prehistorycznych gadów lub przeżyjecie prawdziwą zamieć śnieżną.

INTERAKTYWNA WYSTAWA W MUZEUM
Jest to muzeum, w którym będziecie mogli „dotknąć” nauki poprzez przeprowadzanie eksperymentów. Interaktywna wystawa pozwoli Wam poznać zagadnienia z dziedzin takich jak fizyka, chemia, biologia lub matematyka. Znajdzie się również coś dla zainteresowanych kulturą morską i rzemiosłem portowym.

GOCI – DAWNI MIESZKAŃCY POMORZA
Na zajęciach będziecie mogli dowiedzieć się skąd do nas przybyli, jak żyli i czym się zajmowali mieszkańcy dawnych pomorskich osad.

WARSZTATY Z BURSZTYNEM
Czym jest bursztyn? Jak powstał nasz bałtycki jantar i jak go odróżnić od plastikowych podróbek? Trochę historii, trochę przyrody, a przede wszystkim dobra zabawa poprzez naukę.

STADION ENERGA W GDAŃSKU
Zwiedzanie „bursztynowego” stadionu stanowi nie lada atrakcję nie tylko dla fanów piłki nożnej. Zobaczyć można szatnię sportowców, loże dla VIP-ów, miejsca biznesowe oraz część gastronomiczną. Na końcu będzie możliwość podejść pod samą murawę.

ZWIEDZANIE PROMU STENA LINE
Przewodnik pokaże dzieciom wielki słoneczny pokład, bary, restauracje, SPA, kabiny, miejsca występów artystów itp.

LABIRYNT W POLU KUKURYDZY
Szukanie (z pomocą mapy) przejścia w labiryncie kukurydzy o wysokości 3 m. Po drodze trzeba będzie odnaleźć kilka obiektów i wykonać trochę zadań.

Cena: od 9zł/os. (cena zależy od ilości osób oraz rodzaju wybranej atrakcji)