Dzieci często szybko nudzą się samym zwiedzaniem miasta. Może warto urozmaicić wycieczkę szkolną dodatkową atrakcją, która sprawi, że dzieci będą z entuzjazmem wspominać wyjazd?

– OGNISKO Z KIEŁBASKAMI
Zamiast obiadem w restauracji wycieczkę można zakończyć ogniskiem z kiełbaskami w bliskości lasu.

– WIZYTA NA FERMIE STRUSI AFRYKAŃSKICH
Dowiecie się wielu ciekawostek o tych ptakach oraz dla ilu osób można zrobić jajecznicę z jednego strusiego jaja, a chętni mogą spróbować dosiąść wielbłąda.

– ZAJĘCIA PRZYRODNICZE Z ORNITOLOGAMI
Poznacie ptaki polskiego pomorza oraz ich „mieszkania”, dowiecie się czym ptaki najlepiej karmić zimą i jak prawidłowo zbudować domek lęgowy dla małych latających przyjaciół.

– WIZYTA U FOCZEJ RODZINKI z LEKCJĄ PRZYRODY z ICHTIOLOGAMI
Z bliska zobaczycie jak inteligentnymi ssakami są foki zamieszkujące nasz Bałtyk, poznacie również historię bałtyckiego morświna i ryb, które na co dzień trafiają na Wasze talerze.

– GARNCARSTWO NA KASZUBACH (ale nie tylko na Kaszubach)
Wizyta w warsztacie kaszubskim, gdzie zobaczycie jak wyrabia się garnki z gliny, a może sami coś ulepicie? Zapraszamy do wspólnej zabawy!

– DZIEŃ NA KASZUBSKIEJ WSI
Pobyt w gospodarstwie agroturystycznym, gdzie poznacie mieszkające w nim zwierzaki, przejedziecie się wozem drabiniastym, nauczycie się kaszubskiego abecadła lub zrobicie zabawki z siana.

– W INDIAŃSKIEJ WIOSCE
Przejazd do Wioski Indiańskiej. Na miejscu czeka na Was wiele atrakcji: gry i zabawy indiańskie, poznawanie zwyczajów, nadawanie barw wojennych, a przy ognisku wódz nada Wam imiona.

– SZKOŁA PRZETRWANIA (SURVIVAL)
Przejazd na miejsce zbiórki. W naszym obozie czeka na Was wspinaczka po sztucznej ścianie, tor przeszkód i zjazdy na linie, a po ciężkiej pracy ognisko z kiełbaskami i bigosem oraz niespodzianką.

– GRA MIEJSKA
Zwiedzanie z zabawą i konkursem na orientację – wyszukiwanie zabytków za pomocą mapy i kompasu. Przewodnik na wesoło opowie o mijanych miejscach, ułatwia przyswajanie wiedzy historycznej w przyjemny sposób. Po dotarciu do określonego celu i wykonaniu zadań specjalnych – rozstrzygnięcie konkursu i rozdanie nagród.

– KINO 5D lub 7D
Ekstremalne przeżycia w wygodnym fotelu. Na własnej skórze poczujecie czym jest przeprawa przez wezbraną rzekę, poczujecie zapach prehistorycznych gadów lub przeżyjecie prawdziwą zamieć śnieżną.

– INTERAKTYWNA WYSTAWA W MUZEUM
Muzeum w którym będziecie mogli „dotknąć” nauki poprzez przeprowadzanie eksperymentów. Interaktywna wystawa pozwoli Wam poznać zagadnienia z dziedzin takich jak fizyka, chemia,biologia lub matematyka. Znajdzie się również coś dla zainteresowanych kulturą morską i rzemiosłem portowym.

– GOCI – DAWNI MIESZKAŃCY POMORZA
Na zajęciach będziecie mogli dowiedzieć się skąd do nas przybyli, jak żyli i czym się zajmowali mieszkańcy dawnych pomorskich osad.

– WARSZTATY Z BURSZTYNEM
Czym jest bursztyn? Jak powstał nasz bałtycki jantar i jak go odróżnić od plastikowych podróbek? Trochę historii, trochę przyrody a najwięcej dobrej zabawy poprzez naukę przez doświadczenie.

– STADION ENERGA w GDAŃSKU
Zwiedzanie „bursztynowego” stadionu stanowi nie lada atrakcję nie tylko dla fanów piłki nożnej. Zobaczyć można szatnię sportowców, loże dla VIP-ów, miejsca biznesowe oraz część gastronomiczną. Na końcu będzie możliwość podejść pod samą murawę.

– ZWIEDZANIE PROMU STENA LINE
Przewodnik pokaże dzieciom wielki słoneczny pokład, bary, restauracje, SPA, kabiny, miejsca występów artystów itp.

– LABIRYNT W POLU KUKURYDZY
Szukanie (z pomocą mapy) przejścia w labiryncie kukurydzy o wys. 3 m. Po drodze  trzeba będzie odnaleźć kilka obiektów i wykonać kilka zadań.

Cena: od 9zł/os. (cena zależy od ilości osób oraz rodzaju wybranej atrakcji)