Lekcja ze specjalistą może być ciekawym urozmaiceniem  zajęć przyrodniczych. 45 minutową lekcję z prezentacją multimedialną można połączyć również z tematycznymi zajęciami plastycznymi lub ze spacerem nad morzem.
 
PROPOZYCJE prezentacji multimedialnych:
 
KLASA 1-3 SP 45 min.
1. Jakie skarby możemy ujrzeć podczas spaceru nad morzem?
Nauczymy się rozpoznawać ptaki oraz inne zwierzęta,  które możemy spotkać w bliskości trójmiejskich plaż. Dowiemy się jak powinniśmy się wobec nich zachować i czy któreś z nich  są dla nas groźne. Przyjrzymy się również skarbom, które wyrzuca nasz Bałtyk na brzeg.
 
KLASA 4-6 SP 45 min.
1. Co wiemy o Bałtyku i jego mieszkańcach?
Zerkniemy w przeszłość i poznamy dzieje naszego polskiego morza. Puścimy oko do jego podwodnych mieszkańców. Dowiemy się jakie skarby wyrzucają fale Bałtyku, które możemy zebrać podczas spaceru. Poznajmy lepiej morze nad którym mieszkamy!
2. Czemu w oceanach giną zwierzęta i rośliny?
Podczas krótkiej lekcji ekologii przyjrzymy się niebezpieczeństwom jakie czekają na podwodnych mieszkańców ze strony działalności człowieka. Dowiemy się jakie są skutki tych zagrożeń oraz czy każdy z nas może coś zrobić żeby uratować ginące ekosystemy.
3. Strefy mórz i oceanów
Przeniesiemy się do podmorskiego świata zaczynając od jego brzegów, wodną toń pelagialu, aż po największe głębiny rowów oceanicznych. Odkryjemy mieszkańców, którzy przystosowali się do warunków panujących w każdej ze stref. Tak, w hadalu też istnieje życie – przekonajmy się o tym na podstawie dowodów z ostatnich wypraw.
4.  Co dzieje się z butelką  z której na co dzień pijemy wodę? – plastik w morzach i oceanach.
 Czy może okazać się, że naczynia z których dzisiaj korzystamy jutro staną się niechcianą częścią naszej diety?  Na zajęciach dowiemy się w jaki sposób możemy  ograniczyć zużycie plastiku  w życiu codziennym. Poznamy także wyniki eksperymentów,  które mogą być alternatywą dla używanego wszędzie tworzywa sztucznego.
 
KLASA 1-6 SP 45 min.
5. Dowolnie wybrany temat związany z nauką o funkcjonowaniu mórz i oceanów. Propozycje tematów trzeba zgłosić min. 2 tyg. przed planowaną lekcją.
CENA: 5zł/os.
 
Podczas zajęć dzieci dostaną tematyczne karty pracy do samodzielnego uzupełnienia.