Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.

Iluminacje świąteczne – Park Oliwski i Gdańsk Śródmieście

Porą zimową, a najlepiej w okresie około świątecznym, dobrze jest odwiedzić dwie gdańskie dzielnice - Gdańsk Oliwa i Gdańsk Śródmieście. Z jakiego powodu? Z powodu iluminacji.  Co roku powstają nowe aranżacje, więc na regularnie odwiedzających miasto nad Motławą również czekają niespodzianki. [caption id="attachment_384" align="alignleft" width="401"] Park Oliwski, zima 2016[/caption]

W zeszłym roku w Parku Oliwskim oprócz świetlistego napisu GDAŃSK  powstały dama z parasolką czy kilkumetrowa ściana świateł. Niestety zeszłoroczne zniszczenia spowodowane zachowaniem i liczbą osób, które park odwiedziły sprawiły, że w tym roku niektóre tereny zostały ogrodzone.

[caption id="attachment_385" align="alignleft" width="402"] Park Oliwski, zima 2017[/caption]

Niemniej jednak w obecnym sezonie możemy dojrzeć m in. świecące żaglowce " zatopione" w kanale przy alei lipowej czy świetnie oświetlony zespół parkowy na terenie dawnego Folwarku Saltzmanna przylegającego do Parku Oliwskiego. Została również najchętniej fotografowana ściana lampek oświetlająca szpaler drzew.

A co nowego w Gdańsku Śródmieście? Np. na ulicy Stągiewnej stanął 10 - metrowy dźwig portowy nawiązujący do stoczniowego  dziedzictwa miasta  oraz ogromna ramka z gdańskimi lwami w której można sobie zrobić niepowtarzalne zdjęcie nad Motławą.

[caption id="attachment_387" align="aligncenter" width="763"] Zielony Most z lwami i ulica Stągiewna z dźwigiem portowym, zima 2017[/caption] Przechodząc pod Zieloną Bramą w kierunku Długiego Targu również się nie zawiedziemy. Wystarczy popatrzeć. [caption id="attachment_388" align="aligncenter" width="837"] Fontanna Neptuna z choinką na ul. Długi Targ, po prawej: widok na ul. Długą, zima 2017[/caption] Dla bardziej dociekliwych na Placu Kobzdeja można jeszcze odnaleźć świecącego chłopca z bębenkiem (nawiązanie do bohatera książki "Blaszany Bębenek" Güntera Grassa) oraz fotel znanego gdańskiego astronoma Heweliusza i jego sekstant (optyczny przyrząd nawigacyjny). [caption id="attachment_390" align="aligncenter" width="837"] Na placu Kobzdeja: fotel Heweliusza, sekstant i chłopiec z bębenkiem, zima 2017[/caption] W sezonie 2017/2018 gdańskie, świąteczne iluminacje będzie można podziwiać w Parku Oliwskim do 4 lutego 2018 a w Gdańsku Śródmieście do 6 lutego 2018. Dodatkową atrakcją jest Gdański Jarmark Bożonarodzeniowy, który trwa do 23 grudnia 2017. Z tego powodu na Targu Węglowym można uraczyć się grzańcem i zakupić prezenty dla bliskich. A na zakończenie wpisu mapka i przykładowa trasa, którą możemy podążyć fotografując świąteczne iluminacje w Gdańsku. [caption id="attachment_395" align="aligncenter" width="740"] Szlakiem świątecznych iluminacji, zima 2017- Gdańsk. Źródło: Google Maps (zmodyfikowane).[/caption] Małgosia

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl