Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.

Networking w turystyce – aktywność społeczna w życiu pilota wycieczek/ przewodnika

Uważam, że osoby parające się turystyką powinny angażować się w życie społeczne środowiska w którym żyją. Szczególnie piloci wycieczek a także przewodnicy winni się charakteryzować asertywnością w kontaktach międzyludzkich. Udzielanie się w organizacjach, klubach i stowarzyszeniach idealnie temu sprzyja. Z jednej strony można w ten sposób poznać problemy środowiska a z drugiej jest to okazja do nawiązywania relacji międzyludzkich. Często osoby z tych środowisk są naszymi potencjalnymi gośćmi; biorą udział w wycieczkach, które pilotujemy bądź oprowadzamy jako przewodnicy. Dlatego też namawiam przewodników i pilotów do współpracy i uczestnictwa w istniejących na terenie Gdańska i regionu organizacjach. Wielu z nas to członkowie m.in. : Gdańskiej izby Turystyki, Gdańskiej i Pomorskiej Organizacji Turystycznej, PTTK, Stowarzyszenia Przyjaciół Katedry Oliwskiej, Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, Pracodawców Pomorza, Stowarzyszenia „Nasz Gdańsk” itd. Ja również staram się w miarę możliwości, i na ile pozwala mi czas wolny, współuczestniczyć przynajmniej w niektórych z nich. Jako że, oprowadzam i pilotuję wycieczki z turystami niemieckojęzycznymi, włączyłem się w działalność Gdańskiego Towarzystwa Polska – Niemcy. W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie noworoczne, które było również okazją do podsumowania działalności za rok ubiegły. Uczestnictwo w tym stowarzyszeniu jest szczególnie cenne, gdyż w ramach różnych działań prowadzi także sekcję turystyki i krajoznawstwa, której działalność skorelowana jest z moją profesją. Dodatkowo uczestnictwo w jej pracach pozwala na podnoszenie kwalifikacji z zakresu fachowego języka niemieckiego. Nie wspomniałem jeszcze o bardzo przyjemnej atmosferze, która panuje na tych spotkaniach oraz o gościach, którzy zaszczycają swoją obecnością spotkania. Na ostatnim zaproszonymi gośćmi byli: Pani Cornelia Pieper, Konsul Generalny Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku oraz Pan Maciej Buczkowski p.o. Dyrektora w Kancelarii Prezydenta Miasta Gdańska do spraw rozwoju kontaktów Miasta z zagranicą.  Po części oficjalnej spotkanie umilił występ muzyczny uczniów ze szkoły muzycznej w Gdańsku. Uczniowie zaśpiewali kilka piosenek polskich i niemieckich kompozytorów. Wysoki poziom zaprezentowanych utworów został nagrodzony dużymi brawami przez uczestników spotkania.

TPN Gdańsk

  Serdecznie zapraszam wszystkich pilotów wycieczek i przewodników do zaangażowania się w działalność społeczną swojego środowiska! Marian  

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl