1 DZIEŃ – ELBLĄG – FROMBORK

1 DZIEŃ – ELBLĄG – FROMBORK

Opis

Wyjazd rozpoczyna się przejazdem do Elbląga, miasta leżącego w województwie warmińsko – mazurskim. Nazwa miasta pochodzi od nazwy rzeki, która przez Elbląg przepływa. Jest to jedno z najstarszych miast w Polsce. To także miasto, które jest jednym z najlepiej przebadanych miast przez archeologów. Dzięki temu, można tu zobaczyć jak wyglądała na przykład średniowieczna winda.

Najstarszą częścią miasta jest Stare Miasto. Tam znajduje się rynek, a na jego środku Katedra św. Mikołaja. Wieża świątyni ma 97 m wysokości, co oznacza, że jest to jeden z najwyższych tego typu budynków w naszym kraju. Wyjątkowo cennym wyposażeniem wnętrza katedry jest gotycka chrzcielnica. Pochodzi ona z XIV wieku, a jej autorem jest mistrz Bernhauser.

Ostatnim punktem zwiedzania w tym mieście jest port morski o powierzchni 470 ha. Największy szczyt świetności portu przypada na rok 1936 kiedy obrót towaru wyniósł pół miliona ton. Niestety w późniejszym czasie nie osiągnął on już tak dobrych wyników. Pomimo to, spacer w jego okolicach nadal sprawia przyjemność turystom.

Przejazd do Fromborka, miasta leżącego na Warmii, nad Zalewem Wiślanym. Niegdyś zwane było „Grodem Kopernika”. I nie bez powodu, ponieważ Mikołaj Kopernik spędził w tym mieście 33 lata swojego życia i w nim także zmarł. Mieszkał w wieży, która była częścią zespołu katedralnego znajdującego się na Wzgórzu Katedralnym. Obecnie wieża nosi nazwę odziedziczoną po znamienitym astronomie. Przewodnik opowie o najciekawszych faktach związanych z historią tego miejsca. Dla chętnych zapraszamy do wejścia na szczyt wieży skąd rozciąga się wspaniały widok na panoramę miasta i wody Zalewu Wiślanego.

Po opuszczeniu wzgórza grupa uda się do miejsca, które upamiętnia ucieczkę mieszkańców Prus Wschodnich przez Zalew Wiślany przed Armią Czerwoną. Jest to kamień z tabliczką z następującym napisem w j. polskim i niemieckim: „450 000 mieszkańców Prus Wschodnich przeżyło exodus przez Zalew i Mierzeję, pędzeni przez okrutną wojnę. Wielu utonęło, inni zginęli w lodzie i śniegu. Ich ofiary wzywają do porozumienia i pokoju.”

Frombork ma również swój morski port nad Zalewem Wiślanym. Jest on nie dużych rozmiarów, ale oprócz bazy dla rybaków znajduje się tu także miejsce dla jachtów oraz przystanek żeglugi. Funkcjonuje tu także morskie przejście graniczne. W czasie lata jest możliwa przeprawa promem łącząca Krynicę Morską z rosyjskim Bałtyjskiem oraz Kaliningradem. To również przyjemne miejsce na spacer po zwiedzaniu.

Czas wolny i wyjazd w drogę powrotną.

W cenie

Cena: od 99 zł/os. (cena zależy od ilości uczestników, miejsca wyjazdu)

Cena zawiera: transport i koszty z nim związane, usługę pilota – przewodnika, bilety wstępu: Katedra we Fromborku , ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy
Możliwość zorganizowania obiadu w cenie 30zł/os.

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl