Białowieski Park Narodowy i szlak tatarski.

PROGRAM:

Dzień 1: 

Pierwszy dzień jest zarezerwowany na przejazd do Białowieży w województwie podlaskim i zakwaterowanie. Następnie proponujemy wypoczynek i czas wolny z obiadokolacją i noclegiem.

Dzień 2: 

Po śniadaniu grupa wyruszy do Białowieskiego Parku Narodowego, który widnieje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, a jednocześnie jest jednym z pierwszych parków narodowych w Europie. Słynie z populacji żubra, która liczy kilkaset sztuk. Jest to niezwykle ciekawe miejsce i idealna lekcja przyrody.

Następnie grupa jedzie do miejscowości Hajnówka, która od Białowieży leży w odległości ok. 20 km. Tam odbędzie się zwiedzanie Soboru Św. Trójcy czyli prawosławnej cerkwi. Świątynia może pomieścić 5 tysięcy wiernych. Jest to również bardzo ciekawe miejsce pod względem polskiej architektury.

Po wizycie w Hajnówce planujemy czas wolny i powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolację oraz nocleg.

3 Dzień:

Po śniadaniu przejazd do wsi Bohoniki. Największą atrakcją tego miejsca jest jeden z pięciu działających meczetów w Polsce. Jego zwiedzanie to świetna lekcja religii i kultury. Powstał on na przełomie XIX i XX wieku. W czasie II wojny światowej budowla została zniszczona przez Niemców. Następnie meczet był poddawany licznym remontom, a w 2005 roku przeszedł generalną renowację.

Ostatnim punktem zwiedzania w tym dniu jest miejscowość Sokółka i Muzeum Ziemi Sokólskiej. Obiekt powstał w XVIII wieku. Wewnątrz znajdują się trzy stałe części zwiedzania.  Pierwsza to historyczna, druga etnograficzna oraz trzecia tatarska – zawierająca zbiory dotyczące historii i obyczajów Tatarów. Muzeum jest również dostosowane do potrzeb edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Wyjazd w drogę powrotną, przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach wieczornych.

Cena: od   243zł/os. (cena zależy od ilości osób i standardu noclegu)

W cenie: 2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiadokolacje, usługa pilota – 3 dni, przewodnika miejscowego – 2 dni, bilety wstępu: rezerwat żubrów, Muzeum Przyrody, sobór w Hajnówce, meczet w Bohonikach, Muzeum Społeczne w Sokółce, ubezpieczenie NNW

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)