Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
5 DNI – KARPACZ – PRAGA – SKALNE MIASTO

5 DNI – KARPACZ – PRAGA – SKALNE MIASTO

Opis

DZIEŃ 1

Wyjazd w godzinach porannych i przejazd do Kotliny Jeleniogórskiej. Kotlina znajduje się w województwie dolnośląskim w Sudetach Zachodnich. Region liczy ok. 273 km ². Jest to wyjątkowy teren, który porównywany jest do francuskiej Doliny Loary. I nie bez powodu, ponieważ jest to rzeczywiście przepiękny region, który może okazać się trafionym wyborem na wypoczynek.

Po drodze do Kotliny, zaplanowana jest przerwa we Wrocławiu połączona ze zwiedzaniem. Wrocław to miasto bardzo popularne wśród turystów. Jest to stolica województwa dolnośląskiego. Leży nad rzeką Odrą i jest czwartym pod względem ludności miastem w Polsce. Warto podkreślić, że miasto od 2019 roku jest Miastem Literatury UNESCO. Oznacza to, że jest wyjątkowo wartościowy wśród dziedzin takich jak literatura, muzyka, czy film. Ponadto w roku 2017 i 2019 widniał na liście pierwszych 100 tak zwanych inteligentnych miast (smart city).

Po przyjeździe na miejsce obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie Karpacza. Miasto leży na wysokości 530 – 885 m n.p.m. w najwyższej części Sudetów czyli Karkonoszach u stóp Snieżki – szczyt Karkonoszy 1603 m n.p.m. W Karpaczu bardzo znanym zabytkiem jest Świątynia Wang. Uważa się, że jest to najstarszy drewniany kościół w Polsce. Oryginalnie budowla pochodzi z Norwegii, z miejscowości Vang. Przebywała ona wcześniej w Berlinie, ale później los zesłał ją do Polski. Obecnie należy do ewangelickiej parafii i spełnia swoją funkcję sakralną.

Następnie zapraszamy na wjazd miejską koleją linową na Kopę – 1375 m n.p.m. Stąd można spacerem dojść na Śnieżkę. Kolejka ma 2229 m. długości, a czas trwania wjazdu zajmuje ok. 15-20 minut. Kolejka jest dużym ułatwieniem dla turystów, a podczas wjazdu można podziwiać widoki na górskie przestrzenie i otaczającą zieleń.

Po zejściu ze Śnieżki planowany jest powrót w stronę miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Trzeci dzień to przede wszystkim wycieczka do Pragi, stolicy Czech. Miasto położone jest nad rzeką Wełtawą i stanowi ośrodek przemysłowy, handlowy, akademicki i turystyczny o międzynarodowym znaczeniu. Miasto powstało z połączenia pięciu części, które niegdyś działały samodzielnie. Są nimi: Stare Miasto, Nowe Miasto, Josefov, Mała Strana i Hradczany. Praga należy do jednego z najczęściej odwiedzanych miast Europy, ponieważ zachwyca różnorodnością zabytków, bogactwem artystycznym i kulturowym. Od 1992 roku centrum zabytkowe miasta widnieje na liście UNESCO.

Przewodnik oprowadzi po najważniejszych punktach w mieście, a na koniec przewidywany jest czas wolny. Następnie powrót do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4

Po śniadaniu przejazd do Skalnego Miasta w Czechach. To fantastyczne miejsce, które składa się ze skał tworzących labirynt. Można przechadzać się wśród skalnych kształtów, które noszą różne nazwy takie jak „Fotel Babuni”, „Starosta”, „Ściana Hiszpańska”, „Dzban”, „Rękawica” i „Portki Karkonosza”. Znajdziemy tu kilka szlaków turystycznych. Niektóre są przeznaczone dla bardziej doświadczonych piechurów, inne są o łatwym stopniu trudności. Na trasie znajduje się także Mały i Wielki Wodospad dodając bardzo dużo uroku temu miejscu. Istnieje również możliwość popływania łódką po Skalnym Jeziorku. Krajobrazy i obcowanie z naturą jest tu nie do przecenienia, dlatego należy samemu tego doświadczyć.

Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5

Po śniadaniu zapraszamy do Szklarskiej Poręby. Miasto leży w dolinie rzeki Kamiennej oraz dopływów Kamieńczyka i Szklarki na wysokości 440 – 886 m n.p.m. Jest to miasto często odwiedzane przez sportowców. Powodem jest bardzo czyste powietrze dzięki wiejącym tu wiatrom i ukształtowaniu terenu. Podobno jakość powietrza jest porównywalna do powietrza w Alpach na wysokości ok. 2 000 m n.p.m. Warto więc spędzić tam trochę czasu i dotlenić się. Pięknym miejscem jest Wodospad Szklarski czyli drugi co do wysokości wodospad w polskich Karkonoszach. Jego wysokość to 13,3 m.

Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych bądź nocnych.

W cenie

Cena: od 850 zł/os. (cena zależy od ilości uczestników, miejsca wyjazdu oraz standardu noclegu)
Cena zawiera:
• 4 noclegi, 4 śniadania, 4 obiadokolacje
• opiekę pilota
• przewodników lokalnych
• ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy
Cena nie zawiera:
• transportu i kosztów z nim związanych
• biletów wstępu (Karpacz -Świątynia Wang, wjazd na Kopę (w obie strony), Karkonoski Park Narodowy, Skalne Miasto)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl