5 DNI – KAZIMIERZ DOLNY – ŁAŃCUT – SANOK – BIESZCZADY – ZAMOŚĆ

5 DNI – KAZIMIERZ DOLNY – ŁAŃCUT – SANOK – BIESZCZADY – ZAMOŚĆ

Opis

DZIEŃ 1

Pierwszy dzień jest przeznaczony na przejazd do Kazimierza Dolnego, a następnie zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie miasta. Kazimierz położony jest w województwie lubelskim, nad Wisłą. Niegdyś było to miasto królewskie Korony Królestwa Polskiego, ale początki Kazimierza sięgają jeszcze XII wieku. Co roku w odwiedziny do Kazimierza przyjeżdżają tysiące turystów. Wszystko za sprawą niezwykłego uroku jakim obdarzony jest Kazimierz. Jak podają niektóre źródła to „perła polskiego renesansu”. Przewodnik opowie i oprowadzi po najcenniejszych zabytkach miasta. Należą do nich między innymi Fara, Zespół Zamkowy, Synagoga, Rynek ze studnią z  kilkusetletnią historią.

Następnie odbędzie się przejazd do Łańcuta i zwiedzanie. Łańcut leży w województwie podkarpackim, 16 km od Rzeszowa. Liczba mieszkańców wynosi ok. 18 tys. Założycielem miasta jest król Kazimierz Wielki. Najbardziej znanym zabytkiem w Łańcucie jest zamek, który wybudowano w XV wieku. Do XVI wieku służył przede wszystkim jako obrona przed najazdami tatarskimi. W XVIII zamek wzbogacił się o dzieła sztuki oraz aleje spacerowe. Pod koniec wieku była to jedna z najwspanialszych rezydencji w Polsce. Było to miejsce spotkań rodów królewskich, polskiej i zagranicznej arystokracji.

Przejazd do Sanoka, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3

Po śniadaniu wyjazd do pobliskiego Klasztoru Karmelitów bosych w Zagórzu.Właściwie są to ruiny klasztoru z XVIII wieku. Znajdują się na wzgórzu Mariemont na wysokości 345 m n.p.m. Jest to jeden z niewielu klasztorów warownych, które zachowały się z Polsce i dlatego znalazł się w rejestrze zabytków nieruchomych. W czasie podróży autokar przejedzie przez tak zwaną małą pętlę bieszczadzką. Jest to trasa o długości 99 km ukazująca górskie widoki i łącząca najatrakcyjniejsze miejscowości regionu. Wycieczka nie może odbyć się bez rejsu po Jeziorze Solińskim. Chwilami można poczuć się niemal jak na Mazurach, pomimo, że jest to zbiornik retencyjny. Ma on ok. 22 km² powierzchni i pojemność ok 472 m³ co czyni go największym zbiornikiem retencyjnym w Polsce.

DZIEŃ 4

Czwarty dzień to również czas spędzony wśród bieszczadzkich pasm górskich. Zza okna autokaru będąc na wielkiej pętli bieszczadzkiej można naprawdę zachwycić się polską przyrodą. Trasa liczy 144 km i za jej początek uznaje się miejscowość Lesko. Łączy kilka odcinków dróg wojewódzkich i przebiega aż przez cztery parki krajobrazowe. Jednym z najbardziej popularnych miejsc odwiedzin turystów jest Połonina Wetlińska czyli masyw górski w Bieszczadach Zachodnich. Znajduje się on na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Widoki i przyroda dookoła jest inspirująca i dziewicza. Występuje tu sporo rzadkich gatunków roślin, a także bukowe lasy. Znanym miejscem jest także „Chatka Puchatka” czyli najwyżej znajdujące się schronisko w Bieszczadach – na wysokości 1228 m n.p.m.

DZIEŃ 5

Piąty dzień to ostatni dzień wycieczki. Po śniadaniu grupa się wykwateruje i wyruszy w drogę powrotną. Jeżeli czas pozwoli istnieje w tym dniu możliwość zwiedzania Zamościa. Zamość to wyjątkowe miasto w województwie lubelskim. Często nazywane jest „Padwą północy”, a część Starego Miasta widnieje na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Architektura i urbanistyka Starego Miasta miały przypominać miasto idealne. Wielki Rynek ma rozmiary 100 x 100 metrów z ratuszem oraz ormiańskimi kamieniczkami. Zamość w 2007 roku, w plebiscycie dziennika „Rzeczpospolita” został uznany za jeden z „Siedmiu cudów Polski”.

Po zwiedzaniu Zamościa dalsza podróż w drogę powrotną.

W cenie

Cena: od 650 zł/os. (cena zależy od ilości uczestników, miejsca wyjazdu oraz standardu noclegu)

Cena zawiera:

  • 3 noclegi, 3 śniadania, 3 obiadokolacje

  • opiekę pilota i przewodników miejscowych

  • ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy

Cena nie zawiera:

  • transportu 
  • biletów wstępu

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl