Tam gdzie bywał Stolem – w krainie legend gdańskich 

PROGRAM:

Gdańsk to miasto, które jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Polsce dlatego tak  często jest odwiedzane przez nauczycieli i dzieci. Szczególnie w sezonie wycieczek szkolnych w centrum miasta można dostrzec dużo młodzieży. Jesteśmy dumni, że dzieci i młodzież tak licznie odwiedzają Gdańsk i chętnie powracają na Pomorze.

Gdańsk może pochwalić się wieloma legendami, które dotyczą miasta i przekazywane są z pokolenia na pokolenie. Niektóre pozostają niezmienne, a niektóre niczym plotki nabierają nową fabułę i sieją zamęt wśród mieszkańców.

Zwiedzanie Miasta Gdańska rozpocznie się od wizyty u diabła stojącego pod Bramą Wyżynną, który niegdyś pełnił tam wartę. Przewodnik opowie o legendzie diabła i strażnika miejskiego.

Następnie grupa przejdzie przez Złotą Bramę na ulicę Długą. Po prawej stronie oczom ukarze się Dom Uphagena, zamożnego Gdańszczanina który żył w XVIII wieku. Podczas spaceru okaże się dlaczego gdańskie lwy na herbie miasta są zwrócone ku sobie. Jest z tym związana również legenda. Kolejnym puntem zwiedzania jest Ratusz Głównego Miasta, po czym grupa uda się na ul. Długi Targ gdzie zobaczy Dwór Artusa. Tam będzie czas na kolejną legendę. Tym razem o królu Arturze, który jest symbolem odwagi i rycerstwa.

Następnie na Długim Pobrzeżu przewodnik pokaże Żuraw czyli zabytkowy dźwig portowy. Przez ul. Mariacką wycieczka uda się pod mury Bazyliki Mariackiej, gdzie wyjdzie na jaw kim był Stolem i co miał związanego z budową Bazyliki. Na koniec grupa usłyszy legendę o zegarze i wielkiej miłości.

Cena wycieczki: od 10zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera:  usługę przewodnika

Cena nie zawiera: transportu*, ewentualnie biletów wstępu: Bazylika Mariacka – 3zł/os.

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Tour Reviews

There are no reviews yet.

Leave a Review