Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
GRUNWALD, OLSZTYNEK, OLSZTYN

GRUNWALD, OLSZTYNEK, OLSZTYN

Opis

PLAN WYCIECZKI

Wycieczka rozpoczyna się od przejazdu na polew Grunwaldu. To tam w 1410 roku rozegrała się jedna z największych bitew w średniowiecznej Europie. Starcie odbywało się pomiędzy zakonem krzyżackim, a rycerstwem polskim i litewskim. Walka zakończyła się przegraną Krzyżaków. Co roku odbywa się tu inscenizacja bitwy pod Grunwaldem, co pozwala pamiętać o poległych tam rycerzach oraz znaczeniu historycznym jakim było przerwanie ekspansji Krzyżaków na ziemiach polskich.

Kolejnym punktem zwiedzania jest miasto Olsztynek. Miasto jest położone od Grunwaldu w odległości ok. 20 km. Po przyjeździe na miejsce, zapraszamy grupę do miejscowego Muzeum Budownictwa Ludowego. Muzeum może pochwalić się imponującą liczbą eksponatów związanych z Warmią, Mazurami i Powiślem. Muzeum połączone jest z Parkiem Etnograficznym. Zwane jest skansenem, ponieważ znajduje się na wolnym powietrzu. Jest źródłem wiedzy na temat ludowej architektury, a także gatunków zwierząt gospodarczych. W 2009 roku obiekt dostał nagrodę im. Oskara Kolberga za swój dorobek i promocję folkloru i ludowej kultury.

Następnie grupa odwiedzi Olsztyn. Miasto mieści się ok. 30 km na północ od Olsztynka. Tam, przewodnik zabierze grupę na spacer w centrum miasta oraz na zwiedzanie Zamku Kapituły Warmińskiej. Budowla reprezentuje styl gotycki z XIV wieku. Jego najbardziej znanym mieszkańcem był Mikołaj Kopernik, który był administratorem zamku pomiędzy 1516, a 1521 rokiem. We wnętrzu zamku można podziwiać stałą wystawę kopernikowską. Najbardziej niezwykłym przedmiotem jaki tam znajdziemy jest tablica astronomiczna – najprawdopodobniej dzieło samego Mikołaja Kopernika. Po zwiedzaniu zapraszamy grupę na podróż powrotną na miejsce zbiórki.

 

W cenie

Cena: od 63 zł/os.

Cena zawiera: usługę przewodnika, bilety wstępu: Grunwald, skansen w Olsztynku, ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy

Cena nie zawiera: transportu*, innych biletów wstępu: Zamek w Olsztynie: 11 zł

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl