Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
HEL DLA STARSZYCH UCZNIÓW

HEL DLA STARSZYCH UCZNIÓW

Opis

Dlaczego giną zwierzęta i rośliny w Bałtyku? – poznaj ekologię naszego morza.

Półwysep Helski, a właściwie Mierzeja Helska to miejsce, które jest zwane początkiem Polski. Mierzeja ma długość 34 km i powstała na skutek prądu morskiego niosącego piasek z dna. Cały Półwysep należy do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Wzdłuż Helu położone są popularne miejscowości, które są często wybierane do uprawiania sportów wodnych, wycieczek rowerowych bądź wygrzewania się na plaży. Półwysep jest jednym z ulubionych kierunków turystycznych wybieranych przez Polaków. Dla nas, jest to miejsce, do którego często powracamy i promujemy jako wycieczkę dla młodzieży.

PLAN WYCIECZKI

Na początku zapraszamy na zajęcia edukacyjne podczas których młodzież pozna ekologiczne problemy Morza Bałtyckiego, przyczyny degradacji gatunków flory i fauny oraz wpływ człowieka na zasoby środowiska Bałtyku (9:30 – 14:00 wykłady oraz zajęcia w terenie).

Oczywiście będąc na Helu należy odwiedzić fokarium. Ten punkt programu, który jest uwielbiany przez młodych turystów. Fokarium jest częścią placówki Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego i składa się z kilku basenów oraz budynku dydaktyczno-laboratyjnego. Stanowi zabezpieczenie dla gatunku foki szarej oraz spełnia wiele zadań dla badań i szerzenia wiedzy na temat ekosystemu.

Następnym punktem wycieczki jest spacer po ul. Wiejskiej, gdzie można podziwiać stare checze kaszubskie. Idziemy dalej do latarni morskiej, z której widok na Morze Bałtyckie zapiera dech w piersiach. Na koniec wejdziemy na plażę, a dokładnie na Cypel Helski, czyli skrawek piasku, który naprawdę możemy nazwać początkiem Polski.

W cenie

Cena wycieczki: od 48 zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera:  usługę pilota – przewodnika, zajęcia edukacyjne w Helu,  ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy, wejście na latarnię morską

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl