Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
KAZIMIERZ DOLNY, NAŁĘCZÓW CZYLI SZCZYPTA PRZYRODY I HISTORII 

KAZIMIERZ DOLNY, NAŁĘCZÓW CZYLI SZCZYPTA PRZYRODY I HISTORII 

Opis

Szczypta przyrody i historii. 

PLAN WYCIECZKI

Zapraszamy do odwiedzenia południowo-wschodniej części Polski. Są to wyjątkowe miejsca, które przyciągają turystów z różnych zakątków kraju. Wielu z nich staje się stałymi bywalcami tych terenów.

Kazimierz Dolny to wyjątkowo urokliwe miasto i z pewnością jest warte zobaczenia. Jego początki przypadają na XI wiek, kiedy nosił miano osady pod nazwą Wietrzna Góra. Miasto ma bogatą historię. Znaczącą postacią dla miejscowości był Kazimierz Wielki. Gdańsk również miał swój udział w rozwoju Kazimierza ponieważ miasta współpracowały podczas handlu zbożem.

W Kazimierzu zwiedzanie rozpocznie się od zobaczenia rynku, następnie kościoła farnego oraz zamku. Zamek, a raczej zespół zamkowy to zabytek średniowieczny. Stanowi symbol Kazimierza i przyciąga do siebie rzesze turystów. Jego burzliwa historia jest świetną lekcją historii dla młodych ludzi. Kolejny ważnym punktem jest Góra Trzech Krzyży. Stąd rozpościera się panorama na Kazimierz i Przełom Wisły. Spotkamy tam 3 drewniane krzyże, które upamiętniają ofiary cholery, której epidemia  rozszalała się podczas wojny północnej.

Następnie czeka wycieczkę miły odpoczynek na statku. Zapraszamy na rejs po Wiśle. Z pokładu widoczne są stare kamieniołomy oraz miejscowość Mięćmierz. Statek dopływa do Krowiej Wyspy czyli rezerwatu przyrody.

Po rejsie przewodnik zaprowadzi grupę do jednego z najpiękniejszych miejsc w mieście czyli do kazimierskiego wąwozu. Przyroda wygląda tam niesamowicie. Można poczuć się jak w zaczarowanym lesie. Wąwóz ma wysokie ściany z widocznymi pniami i korzeniami.

Następnie zaplanowany jest przejazd do Nałęczowa. Tam zapraszamy do zobaczenia Starych Łazienek w Parku Zdrojowym, Pałacu Małachowskich oraz Pijalni Wód zwanej „Źródełkiem Miłości”. Jak mówią niektórzy, kto napije się tej źródlanej wody, zakocha się.

Dodatkowo jest możliwość odwiedzenia Muzeum Żeromskiego i Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie. Powrót do domu.

W cenie

Cena: od 69 zł/os(cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera: usługę przewodnika – Kazimierz Dolny, Nałęczów, ubezpieczenie NNW, Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy, bilety wstępu: rejs statkiem, Zamek i Baszta w Kazimierzu Dolnym.

Cena nie zawiera: transportu*, biletów wstępu: Muzeum Żeromskiego, Muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl