LEKCJA O BURSZTYNIE W GDAŃSKU (do 3h)

LEKCJA O BURSZTYNIE W GDAŃSKU (do 3h)

Opis

Co to jest sukcynit, jak powstaje i do czego jest używany na Pomorzu? – spacer i warsztaty. 

PROGRAM:

Na początku grupa zostanie powitana w Gdańsku przez naszego przewodnika. Dla dzieci i młodzieży zawsze dobieramy przewodnika, który lubi towarzystwo młodych ludzi i szybko nawiązuje z grupą przyjazną relację. Zdajemy sobie sprawę, jak ważnym jest, aby uczestnicy wycieczki czuli się zaopiekowani, a rodzice naszych młodych turystów byli pewni, że ich dzieci są w dobrych rękach.

Spacer rozpocznie się od zwiedzania Muzeum Bursztynu. Jest to dość młode muzeum ponieważ zostało otwarte w 2006 roku w Wieży Więziennej, a od lipca 2021r. w nowej lokalizacji w Wielkim Młynie. Przewodnik zapozna grupę ze wszystkimi tajnikami związanymi z „bałtyckim złotem”. Grupa pozna historię bursztynu, jego właściwości oraz w jaki sposób obrabia się jantar. Muzeum jest multimedialne dzięki czemu można poznać bursztyn w ciekawy sposób. Młodzież na pewno nie będzie się tu nudzić.

Następnie przewodnik oprowadzi po Bursztynowej Piątej Alei, która składa się z ul. Mariackiej, ul. Długiej i Długiego Pobrzeża. To tutaj znajduje się wiele pięknych galerii i pracowni bursztynniczych. Można podziwiać bursztynową biżuterię i wyroby codziennego użytku oraz pracę bursztynników. Bursztyn, to najlepsza pamiątka jaką można przywieźć z Gdańska. Ostatnim punktem zwiedzania jest kościół Św. Brygidy, gdzie znajduje się wspaniała bursztynowa monstrancja.

W cenie

Cena wycieczki: od 50zł/os. (cena zależy od ilości osób)

Cena zawiera:  usługę pilota – przewodnika, zajęcia edukacyjne dotyczące bursztynu, bilety wstępu: Kościół Św. Brygidy, Muzeum Bursztynu

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl