Bukmacher Mostbet stworzył wszelkie warunki do dużych wygranych w zakładach sportowych i kasynach online dla graczy z Polski. Zasób ten wyróżnia się korzystnymi kursami, szeroką gamą wydarzeń, różnymi bonusami i ofertami specjalnymi, darmowymi zakładami, darmowymi spinami i kodami promocyjnymi Mostbet. A dla komfortu naszych graczy stworzyliśmy wygodną aplikację mobilną.
SPACER PO GDAŃSKU (2-3h)

SPACER PO GDAŃSKU (2-3h)

Opis

Jeżeli nie masz dużo czasu, a chciałbyś poznać esencje historycznego miasta Gdańsk to ten program jest idealny dla Ciebie. Będziesz mógł przejść ulicą, którą dawniej kroczyli królowie, poznać fenomen dźwigu portowego, który pracował prawie 500 lat oraz spojrzeć na kamieniczkę, gdzie pojawia się czasami panienka z okienka.

PROGRAM:

Zwiedzanie rozpocznie się od spaceru po centralnych punktach miasta. Na początku grupa zobaczy Główne Miasto. Ta dostojna i historyczna część miasta rozpoczyna się od Drogi Królewskiej po której niegdyś stąpali królowie. Najpierw przewodnik pokaże ulicę Długą, która jest najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta. To tam mieszkali najzamożniejsi mieszkańcy i odbywały się huczne obchody świąt. Po drodze znajduje się Dom Uphagena. Jest to piękna kamienica rodziny mieszczańskiej z XVIII wieku. Kilka kroków dalej po lewej stronie znajduje się Ratusz Głównego Miasta. Można tam zobaczyć herb Gdańska, który wygląda nieco inaczej. Przewodnik opowie legendę, która wyjaśni tą zagadkę. Tuż za ratuszem znajduje się Długi Targ. Pełni on rolę rynku i stanowi przedłużenie ul. Długiej. Znajduje się tam Dwór Artusa, który dawniej był miejscem spotkań kupców.

Dalszym punktem zwiedzania będzie Długie Pobrzeże. Jest to deptak wzdłuż rzeki Motławy. Można tu podziwiać turystyczne stateczki oraz wystawy z bursztynami. W środkowej części deptaka znajduje się Brama Żuraw. Jest to imponujących wielkości, najstarszy zachowany dźwig portowy ze średniowiecznej Europy. Następnie grupa uda się na ul. Mariacką, która przez wielu jest uważana za najbardziej urokliwą w Gdańsku. Zachwycające kamieniczki i romantyczne oświetlenie nadają temu miejscu niesamowity klimat. Z tego miejsca już tylko krok dzieli od Bazyliki Mariackiej. Konkatedralna Bazylika Mariacka zwana często „Koroną Gdańska” jest największą w Europie świątynią wybudowaną z cegły.

Przewidywany czas zwiedzania 2-3 godziny.

 

W cenie

– usługi przewodnika w wybranym języku

Cena zależy od wybranego języka.  Cena podstawowa dotyczy języka polskiego.

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub za pośrednictwem formularza kontaktowego w razie jakichkolwiek pytań lub potrzeby uzyskania dodatkowych informacji.

+48 607 202 052
+48 603 599 714
biuro@fifitravel.pl