Ośrodek znajduje się na wysokiej skarpie brzegu jeziora Charzykowskiego  w północnej części Borów Tucholskich. Centrum objęte jest opieką Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W najbliższej okolicy znajduje się Park Narodowy Bory Tucholskie, Zaborski Park Krajobrazowy, Wdzydzki, Tucholski, Wodecki oraz Leśny Kompleks Promocyjny Woziwoda.

W czasie pobytu organizowane są zajęcia głównie z zakresu przyrody, prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych bydgoskich i toruńskich uczelni wyższych, kadry parku narodowego, a także leśnicy.

Przykładowe tematy:

–   las, łąka, jezioro jako przykłady złożonych struktur przyrodniczych

–   rozpoznanie gatunków drzew, krzewów, roślin

–   obserwacja i rozpoznanie zwierząt zamieszkujących różne środowiska

–   skutki obecności i gospodarczej działalności człowieka w środowisku, ochrona przyrody

–   wybrane elementy hodowli, uprawy i ochrony lasów

–   ochrona wód-oczyszczalnie ścieków, strefy ochronne

Z przedstawionych propozycji korzystać można wybiórczo lub realizować je jako bloki programowe. Zajęcia prowadzone są w specjalistycznych pracowniach, które posiadają pomoce dydaktyczne (mikroskopy, komputery, projektory multimedialne, tablice samokopiujące.) Programy można dostosować do wieku uczestników.

Noclegi są w domkach wieloosobowych ,podmurowane różnego typu. Domki posiadają pokoje różnej wielkości, łazienki, świetlicę. Na terenie ośrodka znajduje się stołówka i plac zabaw, boisko, miejsce na ognisko.

 

Cena od 75 zł/dzień/os.

Cena obejmuje: nocleg z 3 posiłkami, ognisko, realizację programów wybranych przez nauczyciela lub opiekuna, osobę prowadzącą zajęcia, korzystanie z sal wykładowych i pomocy naukowych.  ubezpieczenie NNW.

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

(cena ostateczna zależy od ilości noclegów, uczestników oraz od ilości świadczeń)