W północnej części Borów Tucholskich znajduje się ośrodek blisko jeziora Charzykowskiego.

Centrum objęte jest opieką Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W najbliższej okolicy znajduje się Park Narodowy Bory Tucholskie, Zaborski Park Krajobrazowy, Wdzydzki, Tucholski, Wodecki oraz Leśny Kompleks Promocyjny Woziwoda.

W czasie pobytu organizowane są zajęcia głównie z zakresu przyrody, prowadzone przez pracowników naukowo-dydaktycznych. W zajęcia zaangażowana jest także kadra uczelni wyższych z Bydgoszczy i Torunia. Młodzież ma także szansę na rozmowę z pracownikami parku narodowego oraz leśnikami.

Przykładowe tematy:

a)   las, łąka, jezioro jako złożone struktury przyrodnicze

b)   rozpoznanie gatunków drzew, krzewów, roślin

c)   obserwacja i rozpoznanie zwierząt zamieszkujących różne środowiska

d)   skutki obecności i gospodarczej działalności człowieka w środowisku, ochrona przyrody

e)   wybrane elementy hodowli, uprawy i ochrony lasów

f)   ochrona wód-oczyszczalnie ścieków, strefy ochronne

Z przedstawionych propozycji korzystać można wybiórczo lub realizować je jako bloki programowe. Zajęcia prowadzone są w specjalistycznych pracowniach, które posiadają pomoce dydaktyczne (mikroskopy, komputery, projektory multimedialne, tablice samokopiujące.) Programy można dostosować do wieku uczestników.

Noclegi są w domkach wieloosobowych. Domki posiadają pokoje różnej wielkości, łazienki. Do dyspozycji jest również świetlica. Na terenie ośrodka znajduje się stołówka, plac zabaw, boisko oraz miejsce na ognisko.

 

Cena od 255 zł/os./ za 3 dni

Cena obejmuje: 2 noclegi z 3 posiłkami, ognisko, realizację programów wybranych przez nauczyciela lub opiekuna, osobę prowadzącą zajęcia, korzystanie z sal wykładowych i pomocy naukowych.  ubezpieczenie NNW, Tustystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocniczy.

Cena nie zawiera: transportu*

*możliwość  zamówienia transportu w atrakcyjnej cenie (dla mniejszych grup wynajmujemy sprawdzone busy)

(cena ostateczna zależy od ilości noclegów, uczestników oraz od ilości świadczeń)